Deklaracja Dostępności Stowarzyszenia WŁOF – Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Włocławka
Stowarzyszenie WŁOF - Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Włocławka zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej www.wlof.wloclawek.eu
Data publikacji i aktualizacji
Data publikacji strony internetowej: 22.03.2023r.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 22.03.2023r.
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Treści niedostępne
- Opublikowane zostały w oparciu o zasady przyjęte w innej instytucji
- Zamieszczone na stronie załączniki plików PDF mogą nie być dostępne cyfrowo w całości gdyż zostały przesłane przez podmiot zewnętrzny lub są bardzo obszerne
- Zamieszczone na stronie załączniki w formie plików PDF mogą nie być dostępne cyfrowo w całości, gdyż były skanowane i nie zawierają warstwy tekstowej
Wyłączenia
- mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności
Skróty klawiaturowe
Serwis nie jest wyposażony w skróty klawiaturowe, które mogły by wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
- za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Magda Gutral
- e-mail: mgutral@wlof.wloclawek.eu
- tel. 574 248 328
Skargi i odwołania
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
- Organ nadzorujący: Dyrektor Biura Stowarzyszenia WŁOF - Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Włocławka
- adres: Ptasia 2a, 87-800 Włocławek
- e-mail: biuro@wlof.wloclawek.eu
- telefon: 574 248 328
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Informacje na temat procedury
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu.
Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.
Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Biuro Stowarzyszenia mieści się przy ul. Ptasiej 2a we Włocławku. Budynek jest 2 kondygnacyjny i nie jest w pełni przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami. Do budynku prowadzi jedno wejście, które wyposażone jest w podjazd dla wózków inwalidzkich. Przy drzwiach wejściowych umieszczony jest dzwonek (oznaczony piktogramem) umożliwiający kontakt z pracownikiem w razie potrzeby.
Drzwi wejściowe mają szerokość 1 metra, ręcznie otwierane. Pomieszczenia biurowe znajdują się na I piętrze. Budynek nie jest wyposażony w windę. Korytarze na parterze są szerokie pozbawione progów. Schody wewnętrzne posiadają zamontowane barierki oraz oznaczone są oznakowaniem poziomym: taśmą w czarno-żółte pasy ułatwiającą widoczność osobom słabowidzącym. Na parterze wydzielono miejsce, przy którym osoba nie mogąca skorzystać z pomieszczeń na 1 piętrze może uzyskać wszelkie niezbędne informacje po uprzednim wciśnięciu dzwonka zlokalizowanego przy wejściu do budynku.
W budynku nie ma pochylni, platform, informacji głosowych i pętli indukcyjnych. Toaleta wewnątrz budynku zlokalizowana jest na parterze budynku, dostosowana jest dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Szerokość drzwi do łazienki – 90 cm, brak uchwytów. Kontakt źródła światła zapalany automatycznie.
Przy budynku znajduje się parking z powszechnie dostępnymi miejscami postojowymi. Wyznaczono 1 miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Między parkingiem, a budynkiem nie ma barier architektonicznych. Do budynku można wejść oraz poruszać się w nim z psem asystującym i psem przewodnikiem. Uprawnienie powyższe nie zwalnia osoby niepełnosprawnej z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego. Osoba niepełnosprawna nie jest zobowiązana do zakładania psu asystującemu kagańca oraz prowadzenia go na smyczy.
Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu.